Celostní úklid jsem v plánu neměla

Prvotní záměr

Když jsem se pustila do projektu Úklid s lehkostí, počítala jsem, že v něm budu s vámi probírat obyčejné věci, jako je uklízení, čistící prostředky. Maximálně, že se mě budete ptát na odborné dotazy (vzhledem k mé stavařské a návrhářské praxi) typu: “Jak se starat o dřevěný nábytek, hliněné omítky, vlněné závěsy, atd.”

Člověk míní, život mění (naštěstí)

Jak jsem se pustila do psaní 1. e-mailu mailové série 10 kroků k uklizenějšímu domovu, tak TO přišlo – že mám napsat:

 • proč to máte dělat,
 • čím daný krok obohatí váš život, když ho budete dělat,
 • jak si to ověříte praxí, zda to fakt na vás funguje,
 • že si dané místo vyzdobit, a čím například,

a až na závěr návod, kvůli kterému to celé vzniklo:

 • konkrétní návod – jak postupovat.

Celostní úklid 

Chápete?! Já i na obyčejné uklízení “musím” koukat komplexně, v souvislostech, aby bylo spokojené tělo, srdce, rozum i duše! Prostě je TO tentokrát silnější než já – ano, přiznám se, že už 16. srpna (!) mě napadlo napsat blog na téma:

Jak je to s tím úklidem a radikální životní změnou?

Ale nechtěla jsem do projektu Úklid s lehkostí motat témata feng-shui, osobního růstu a krásy. Chtěla jsem se víc držet při zemi… Ale už to nejde. Mám se i s vámi podělit o své zkušenosti z mnoha oborů. Tímto vás zvu do světa, kde vše souvisí se vším a kde, když uděláte malou změnu, tak ta vám časem přinese velkou změnu.

celostni_uklid_uklidslehkosti-cz_

Protože život je těžký, plný problémů, lidé vzájemně nerozumí tomu, co ti druzí říkají, tak hledám způsoby, jak si skrz malé úpravy interiérů zpříjemnit svůj osobní a profestní život. A objevila jsem, že také:

Úklid přináší harmonii 

do obyčejného každodenního života. A udělá pro vás kolikrát víc, než kdejaký terapeut (vlastní zkušenost), zejména pokud budete uklízet vědomě, jak jsem o tom psala na mém osobním blogu Léčivý úklid. Vyzkoušejte si i vy, jaké to je, když si vědomě umyjete zrcadlo.

Úklid je dokonalá meditace 

Meditace prací. Tento způsob doporučuji všem, kdo máte sedavé zaměstnání:

 • protáhnete se u toho – vaše tělo bude v akci,
 • navíc zaujmete jiné pozice těla, než když sedíte u počítače – to ocení vaše krev, lymfa a energie či,
 • svou mysl “částečně” zaměstnáte – nebudete nervózní, že o ničem nepřemýšlíte, když máte uvolnit svou mysl (mě to osboně děsně znervózňovalo),
 • když už se nějaká negativní myšlenka / vzpomínka vloudí, představujte si, že ji očišťujete, a díky tomu ji můžete navždy opustit.
 • Svému srdci a duši přinesete hluboký vnitřní klid (více v 1. kroku e-mailového seriálu 10 kroků k uklizenějšímu domovu).

Na co ještě čekáte?!

Objednejte si nejdřív tahák Jak začít s úklidem s lehkostí >> 

A ochutnejte, jak můžete obohatit svůj život. Buďte zvědaví, jaké zajímavé, nečekané a skvělé životní změny nastanou i ve vašem životě. Uklízet s lehkostí je dobrodružství, při kterém stojíte nohama pevně na zemi a staráte se o rodinu, děti, plníte své úkoly. A přitom zažíváte vzrušení z nečekaných událostí a náhodných setkáních. S úžasem sledujete, jaké zajímavé myšlenky, inspirace a návody nalézáte v knihách, které čtete opakovaně!

Život je takový, jaký si ho uděláte 

Ano, život okolo je většinou těžký, zamotaný, nesrozumitelný. To hned nezměníte. Ale teď máte šanci díky obyčejné, běžné činnosti, jako je úklid, zažívat vzrušení a zároveň hluboký vnitřní klid. Klikněte na text v rámečku a objednejte si pro začátek TAHÁK Jak začít s úklidem s lehkostí:

sipka-vpravo-tmava_ik

A pokud chcete jít rovnou na věc – naučit se postupně uklízet s lehkostí, objednejte si e-mailový seriál

10 kroků k uklizenějšímu domovu (mysli a duši) – zde >>

Iva Kolářová

Návrhářka interiérů ladících s duší a průvodkyně tvorbou domovů,
která i vás naučí jak s lehkostí pečovat o svůj domov, aby on pak hýčkal vás. :)

Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Úklid s lehkostí .

Komentáře

 • Vánoční úklid krok za krokem

 • Zkroťte nepořádek jednou provždy

 • Úklidový tahák pro životní pohodu

 • Nejnovější příspěvky

 • TAHÁK Jak začít uklízet s lehkostí

 • 6 týdenní Průvodce VELKÝM úklidem domova

 • Rubriky

 • Ve spojení i na FB

 • Uklízejte s lehkostí :)

  Objednejte si sérii e-mailů, která vám představí úklidové pomocníky a naučí i vás mít uklízení raděj. Navíc to bude kořeněno poznatky z Feng-Shui.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Iva Kolářová, IČ 601 24 415) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


  Zadejte váš e-mail a jméno do formuláře, klikněte na tlačítko a já vám 1x týdně pošlu tipy, jak na úklid s lehkostí:

 • Ladíme domov pro skvělý život

  Pečovat o domov můžete i díky  úpravám interiérů, které propojují feng-shui s interiérovým designem, architekturou, osobním růstem a dalšími oblastmi života. Začtěte se na mé osobním blogu zde >>