Jak na pachy (nejen) v kuchyni

Při úklidu obecně pamatujte i na pachy a vůně! Lidé ochotněji dávají věci na místo, když daný prostor (místnost, skříň, krabice) příjemně “voní”. On nemusí vonět, stačí, když je to pro nos příjemné. Přece byste nechtěli, aby strouhanka voněla po meruňkách. 😉

V minulém článku o toaletách jsme se tohoto tématu už dotkli. Dnes se podívejte, co pro to můžete udělat (nejen) v kuchyni.

3011_pohlcovac-pachu-do-ledniceDo lednice

I když nepatříte mezi milovníky jídla výrazných vůní, pořiďte si (1) Pohlcovač pachů do lednice, který pohlcuje a neutralizuje veškeré pachy. Tento prostředek navíc redukuje plísně, bakterie a pohlcuje i vlhkost, a tím šetří i spotřebu elektrické energie a prodlužuje životnost rychle se kazících potravin. Sáček vydrží 3 měsíce.

Pozor: Po použítí vložte do pytlíku a okamžitě vyhoďte! Jinak zpětně ucítíte naakumulované pachy za 3 měsíce.

2022_1_vůně-do-myčekDo myčky

I na myčky je pamatováno. (2) Vůni do myček zavěsíte na háček do prostoru myčky. Prodává se ve 2 vůních – citrusů a svěžího oceánu.

Odpadky nemusí páchnout3136_Pohlcovač pachů z odpadkového koše_1

(3) Pohlcovač pachů do odpadkového koše si poradí i se zápachem v okolí popelnic v letním horku. A moc rády ho používají maminky maličkých dětí na nádoby, kde skladují použité pleny.

Toto může být skvělý dárek pro seniory, do domova důchodců a léčebny dlouhodobě nemocných, kde nepříjemný pach je bohužel nedílnou součástí těchto prostor.

Pro uzavřené prostory

3167_bezchlorový_s_čistící_a_ochrannou_funkcíSe zápachem v lednicích, myčce, pračce si poradí (4) Aktivní bezchlorový prostředek s čistící a ochrannou funkcí. Neobsahuje chlor, alkohol, aldehydy ani fenoly. Nedráždí pokožku a nezpůsobuje alergie. Při aplikaci nejsou nutné speciální ochranné pomůcky. Nezamořuje ošetřovanou místnost nepříjemným zápachem. Je zcela bezpečný pro člověka, zvířata, rostliny.

Primárně je určený pro čištění a odstraňování plísní. Pokud vás trápí plíseň v uzavřené skříňce, použijte tento prostředek.

3016_aromatikum_greenDo místnosti

(5) Prostorové aromatikum vám provoní, a hlavně vyeliminuje zápach. Což je příjemné, když se připálí mlíko, nebo smažíte rybu.

NOVINKA – podzim 2017:

Přírodní pohlcovač pachů (6)

Přírodní pohlcovač pachů Kdo máte psa, kočku a další zvířátka, víte, jak je obtížné zbavit se nepříjemného zápachu. A EURONA vám od podzimu 2017 přináší řešení – Přírodní pohlcovač pachů.

Pachy neutralizuje na bázi fermentační technologie, proto obsahuje živé kvasinky. A voní bylinkami – meduňkou a mátou, které jsou obě antibakteriální. Jejich vůně sice rychle vyprchá, ale vezme s sebou i nepříjemný zápach.

A neodstraňuje jen pachy zvířecí a „po nehodě“, ale i nežádoucí pachy od cigaret, jídla ad.

– zejména těch nepříjemných “po nehodě”, zvířecích, po cigaretách, spáleném jídle ad.

Zde je nákupní seznam pomocníků, kteří se zápachy zatočí:

Seznam si otevřete po kliknutí na toto tlačítko (bez nutnosti zadávat e-mail):

Nákupní seznam - proti PACHŮM

Máte vybráno? Pak si objednejte – návod, jak na první objednávku najdete zde >>

Přeji, ať nad pachy vítězíte.

Iva K. 

Iva Kolářová

Návrhářka interiérů ladících s duší a průvodkyně tvorbou domovů,
která i vás naučí jak s lehkostí pečovat o svůj domov, aby on pak hýčkal vás. :)

Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Úklid s lehkostí .

Komentáře

 • Vánoční úklid krok za krokem

 • Zkroťte nepořádek jednou provždy

 • Úklidový tahák pro životní pohodu

 • Nejnovější příspěvky

 • TAHÁK Jak začít uklízet s lehkostí

 • 6 týdenní Průvodce VELKÝM úklidem domova

 • Rubriky

 • Ve spojení i na FB

 • Uklízejte s lehkostí :)

  Objednejte si sérii e-mailů, která vám představí úklidové pomocníky a naučí i vás mít uklízení raděj. Navíc to bude kořeněno poznatky z Feng-Shui.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Iva Kolářová, IČ 601 24 415) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


  Zadejte váš e-mail a jméno do formuláře, klikněte na tlačítko a já vám 1x týdně pošlu tipy, jak na úklid s lehkostí:

 • Ladíme domov pro skvělý život

  Pečovat o domov můžete i díky  úpravám interiérů, které propojují feng-shui s interiérovým designem, architekturou, osobním růstem a dalšími oblastmi života. Začtěte se na mé osobním blogu zde >>