Nej místnost v péči o zdraví – kuchyň

Nejdůležitější místností v péči o vaše zdraví je KUCHYŇ, protože se zde připravuje jídlo. Zda je to s láskou, ovlivňuje je-li prostor uklizený a čistý.

Myslíte, že čistota je zanedbatelná?

Ne, není. Protože když je kuchyň čistá, máte kolem sebe dostatek prostoru, věci najdete tam, kde mají být. Díky tomu se s větší péčí a potěšením věnujete přípravě jídla. 

Dovolte mi představit dva pomocníky, kteří vám pomůžou, aby kuchyň byla, co nejčastěji čistá. Další dva vám kuchyň nablýskají. A poslední zpříjemní každé otevření chladničky.

3005_11 – Čistič kuchyní

Hodí se na všechny hladké povrchy v kuchyni – pracovní plochy, horní části sporáku, skříňky, dřezy, lednice, sklokeramické desky, odsavače par. Čistič kuchyní důkladně vyčistí i těžko odstranitelné skvrny včetně mastnoty a připálených jídel. Kdo máte raději méně lahviček s prostředky, tak i v péči o kuchyň si vystačíte s universálním čistícím prostředkem, o kterém jsem psala v minulém článku.

Tajný tip: čističem kuchyní odstraníte hodně mastné skvrny z oblečení!

3022_12 – Čistič na trouby a grily

Se zapečenou špínou, připálenými a připečenými zbytky jídla v troubě a na grilovacích roštech i mastnostou si poradí koncentrovaný gelový čistič na trouby a grily. Tento prostředek použijete na čištění vnitřního prostoru trouby a na kovové rošty grilu. Potřebuje čas – proto ho naneste, nechte působit (klidně i přes noc) a očistěte. Někdy je potřeba proces opakovat. Odměnou vám bude vybavení jako nové. A protože je to prostředník koncentrovaný a vysoce účinný, pracujte v ochranných rukavicích – do mraveniště byste přece také nedávali holou ruku.

3021_13 – Čistič sklokeramických desek / 4 – na plynové a elektrické sporáky

Když chcete více, než jen čistou varnou plochu, pořiďte si pomocníka, který je šetrný k povrchu a nepoškrábe, ale navíc i čištěný povrch “naimpregnuje”, aby další čištění bylo snažší. Máte na výběr dle typu spotřebiče – čistič sklokeramických desek, nebo čistící prostředek na plynové a elektrické sporáky. Oba prostředky šetrně a účinně vyčistí varnou plochu, zbaví nečistot, mastnoty a navíc ochrání. Doporučuji!

Produkty EURONY jsou koncentráty – používají se ve velmi malých dávkách oproti běžným komerčním výrobkům – raději dejte méně, než se doporučuje. A před použitím vždy lahve protřepejte, přece jen jsou to prostředky obsahující přírodní složky, které se v lahvi vrství do více úrovní.

3031_15 – Gel na nerez

Milovníci lesknoucího se nerezového vybavení budou nadšení z čističe nerezových povrchů. Jen si předem ověřte, zda se opravdu jedná o nerez někde na skrytém místě. Vyčistíte tak krásně nerezové rychlovarné konvice, digestroře, hrnce a další.

3011_1

6 – Pohlcovač pachů do lednice

3 měsíce se speciální granule pohlcovače pachů do lednice budou pohlcovat a neutralizovat veškeré pachy potravin, které se vytvářejí v každé chladničce. Redukovají plísně a bakterie, které vznikají kvůli vlhkosti. A navíc vlhkost uvnitř chladničky snižuje, a tím zmenšuje spotřebu elektrické energie. Příjemným bonusem je, že prodlužuje trvanlivost rychle se kazících potravin.

Po 3 měsících okamžitě odneste do popelnice, ať zpětně a koncentrovaně neucítíte, co jste v ledničce skladovali.

Chcete vědět více o uvedených výrobcích a jejich použití? Napište mi na  iva@ivakolarova.cz, nebo ještě lépe zavolejte na telefon 737 879 400.

Zde je nákupní seznam kuchyňských úklidových pomocníků

Seznam si otevřete po kliknutí na toto tlačítko (bez nutnosti zadávat e-mail):

Nákupní seznam - pro čistotu v KUCHYNI

Vybrané si objednejte, co nejdříve

Návod, jak na první objednávku najdete zde >>

Přeji, ať se vám daří připravovat jídlo s láskou, co nejčastěji. <3

Iva K. 

Iva Kolářová

Návrhářka interiérů ladících s duší a průvodkyně tvorbou domovů,
která i vás naučí jak s lehkostí pečovat o svůj domov, aby on pak hýčkal vás. :)

Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Úklid s lehkostí .

Komentáře

 • Vánoční úklid krok za krokem

 • Zkroťte nepořádek jednou provždy

 • Úklidový tahák pro životní pohodu

 • Nejnovější příspěvky

 • TAHÁK Jak začít uklízet s lehkostí

 • 6 týdenní Průvodce VELKÝM úklidem domova

 • Rubriky

 • Ve spojení i na FB

 • Uklízejte s lehkostí :)

  Objednejte si sérii e-mailů, která vám představí úklidové pomocníky a naučí i vás mít uklízení raděj. Navíc to bude kořeněno poznatky z Feng-Shui.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Iva Kolářová, IČ 601 24 415) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


  Zadejte váš e-mail a jméno do formuláře, klikněte na tlačítko a já vám 1x týdně pošlu tipy, jak na úklid s lehkostí:

 • Ladíme domov pro skvělý život

  Pečovat o domov můžete i díky  úpravám interiérů, které propojují feng-shui s interiérovým designem, architekturou, osobním růstem a dalšími oblastmi života. Začtěte se na mé osobním blogu zde >>