Pozvěte tradice do svého života

Dovolte tradicím a dovolte sobě používat životní síly, které lidstvo provází od počátků, právě skrze tradice a tradiční symboliku. Když se o ně budete zajímat, zjistíte, že v mnohých figuruje – ÚKLID, OČISTA, ÚPRAVA INTERIÉRŮ. Mimochodem to stejné najdete i ve starověkém umění Feng-Shui.

Ano, vychutnávejte si současný moderní svět

Používejte moderních vymožeností, které nám mnohé přináší. Dívejte se do budoucnosti. Avšak ohlížejte se i zpátky a čerpejte z minulosti, z tradice předků i své rodiny. Na ohlížení a zamyšlení není nic špatného. Zato nesmyslný je, se v minulosti babrat, opakovaně, neustále a zapomínat na přítomnost a budoucnost.

Pamatujte, že svou budoucnost utváříte v přítomnosti. 
V přítomnosti, kterou vystavíte na základech minulosti 

Harmonii do života totiž pozvete, když

… budete mít v rovnováze minulost – přítomnost – budoucnost.
Budoucnost vytváříte tím, co právě děláte, o čem a jak přemýšlíte.
Přítomnost  žijete tím, co děláte, jak myslíte, jaké máte postoje, názory a jak na vás působí ta která událost – jaké z toho máte vnitřní pocity a jak na ni reagujete.
Minulost, přesněji svůj vztah k ní – její pochopení, přijetí, a tak uzdravení vztahu se svou minulostí – můžete také změnit. Existují pro to různé techniky.

Několika jsem prošla, až jsem si nakonec vytvořila svoji – a o tu se dělím v online programu Průvodce VELKÝM úklidem pro DUŠI. Je to intenzivní 6 týdenní péče o domov a své nitro. A tak je nejlepší, když takovým programem procházíte, když jste na to připraveni a naladěni – každý má svůj čas. I vy. Respektujte to.

Co však můžete udělat už teď

Vyprovoďte ze dveří neúspěch, nemoce a pozvěte harmonii

Naši předkové to dělali v neděli, která byla 2 víkendy před Velikonocemi. A protože symbolem nemocí a neúspěchu je smrt, tak ji pojmenovali smrtná neděle. Letos to připadá na 18.3. Tato tradice má tento průběh:

 • Ze dveří domova se vynese smrt (v podobě Moreny). A to předtím, než přijde nový život. (Morena se například házela do vody).
 • Pak se do domova přinese líto – symbol nového života – v podobě větvičky plné zelených lístků a barevných stuh (jej, ty na obrázku chybí, tak si je domyslete).
 • Do oken se věšeli symboly (dříve  prý kousky lněné látky), aby smrt nemohla celý rok do domu.

Ano, tato tradice má největší sílu 18.3.

Jenže jsem přesvědčena, že když člověk něco potřebuje – v tomto případě “vyprovodit ze svého života destrukci, depresi, pocit oběti…”, tak si tento tradiční rituál má udělat kdykoliv, kdy cítí tu potřebu ZMĚNY.

Kdykoliv máte potřebu životní změny,
vyprovoďte nejdřív ze života/domova “smrt”, a pak pozvěte “život”.

Jen Morenu, líto a kousky lněných látek nahraďte něčím jiným. Svými vlastními symboly. Chcete-li poradit, ráda vám pomůžu během osobní konzultace – napište mi na iva@ivakolarova.cz.


Až vyprovodíte nezdar a pozvete harmonii, …

… pak si udělejte pořádný úklid  

Během následujícího týdne pořádně doma ukliďte. Jak? Vše potřebné máte připravené v mailovém Průvodci JARNÍM úklidem s lehkostí, který vám každý den pošle konkrétní úklidový návod, a to takový, kde jsou varianty:

Že už je léto, či jiná roční doba?! No a, komu to vadí? Vy přece chcete v životě ZMĚNU, tak si jděte za svým a nabízené přizpůsobte aktuální situaci. Tím navíc rozvinete svou TVOŘIVOST.  😉 
Takže ty varianty v Průvodci jarním úklidem s lehkostí jsou:
 • když máte jen hodinu času denně na uklízení.
  Že nemáte ani tu hodinu? Mýlíte se. Naplánujte si úklidový čas v diáři a budete ho mít. Dále – řeknete rodině o pomoc. Tak to zvládnete. Uvidíte.

Navíc zjistíte, že úklid vám dodá energii!
Možná vás bude bolet tělo, ale budete se cítit víc živí a šťastní. 🙂

 • když máte času víc.
  Také tato část je rozdělena na etapy. To abyste po určité době mohli skončit a odejít z upravené místnosti, kde nejsou ještě víc rozházené věci. 😉

Během 2 týdne vás navedu, jak si svůj domov udělat hezkým (u jídelního stolu, v obýváku) a navedu vás, jak pořádek umět udržovat.

 


Moudrý/Praktický člověk používá vše, co mu život nabízí – tedy i:

 • tradice předků, jejich symboly – nasednete tak na energetickou vlnu roku,
 • díky globalizaci můžete začlenit poznatky a zkušenosti z celého světa (možná časem pochopíte, že vše má stejný základ),
 • pochopení, že vše kolem vás je symbol, a to včetně vašeho chování.
  Tedy i to, že člověk něco neudělá, nebo se tomu dokonce posmívá. Jeho volba. Ale kdykoliv svůj přístup a pohled na život může, a přitom nemusí, změnit. To je ta svoboda. Je to tvořivé.

Navíc rok 2018 je podle čínského kalendáře rok zemského psa

Majitelé psů vám potvrdí, že když pes je dobře živen a je o něj pečováno, tak svého pána chrání a dovede po stopě k cíli/cílům. Vy toho můžete využít:

 • řekněte si, co chcete (vize pro budoucnost),
 • pusťte se do pořádného jarního úklidu – zbavíte se nepotřebných věcí z minulosti, uděláte konkrétní čin v přítomnosti, a tím podpoříte svou budoucnost.

Objednejte si Průvodce JARNÍM úklidem s lehkostí

Přes stránku, na kterou se dostanete přes toto tlačítko:

 PS: Mimochodem, k tomuto vzkazu pro vás, a odvaze to vůbec napsat, jsem se prouklízela minulou sobotu. 😉 


JPS: Prosím o sdílení a šíření tohoto článku, přesněji jeho sdělení – pošlete známým tento link a/nebo sdílejte na sociálních sítích. Děkuji.

Iva Kolářová

Návrhářka interiérů ladících s duší a průvodkyně tvorbou domovů,
která i vás naučí jak s lehkostí pečovat o svůj domov, aby on pak hýčkal vás. :)

Ivě můžete napsat nebo se ji zeptat na iva@ivakolarova.cz
Používáte FB? Připojte se ke skupině Úklid s lehkostí .

Komentáře

 • Vánoční úklid krok za krokem

 • Zkroťte nepořádek jednou provždy

 • Úklidový tahák pro životní pohodu

 • Nejnovější příspěvky

 • TAHÁK Jak začít uklízet s lehkostí

 • 6 týdenní Průvodce VELKÝM úklidem domova

 • Rubriky

 • Ve spojení i na FB

 • Uklízejte s lehkostí :)

  Objednejte si sérii e-mailů, která vám představí úklidové pomocníky a naučí i vás mít uklízení raděj. Navíc to bude kořeněno poznatky z Feng-Shui.

  Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (Iva Kolářová, IČ 601 24 415) je na základě Vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.
  Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších newsletterů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.
  Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


  Zadejte váš e-mail a jméno do formuláře, klikněte na tlačítko a já vám 1x týdně pošlu tipy, jak na úklid s lehkostí:

 • Ladíme domov pro skvělý život

  Pečovat o domov můžete i díky  úpravám interiérů, které propojují feng-shui s interiérovým designem, architekturou, osobním růstem a dalšími oblastmi života. Začtěte se na mé osobním blogu zde >>